Get Adobe Flash player

O nás

 

Jednoho dne jsme se přestěhovali do zrekonstruovaného domečku poblíž centra kdysi královského města Telče. Začali jsme přemýšlet, jakého hlídacího psa si pořídíme. Dlouho jsme nevěděli, jakého psa si vybrat. Chtěli jsme psa, který by bezmezně miloval svou rodinu a byl ji zcela oddán, a přesto byl nepodplatitelný hlídač, který jen nečeká na rozkazy, ale i sám se rozhoduje a přemýšlí. Zúžili jsme výběr na pastevecké psy, ze kterých jsme si vybrali čuvače, a brzy jsme zjistili, že naše volba byla správná.

Začali jsme hledat chovatele, od kterého bychom si dovezli štěňátko a  jedno miminko jsme si ještě před jeho narozením zamluvili. Jenže štěňátka se vůbec nenarodila. Byli jsme smutní, a začali jsme hledat dál. Volala jsme do několika chovatelských stanic, ale všechna štěňátka byla již zamluvená.

Tehdy se nám ozvala paní chovatelka, od které, jsme původně měli mít štěňátko, že by pro nás měla zamluvené štěně na Slovensku, pokud budeme chtít, u paní Goliášové. Dlouho jsme nepřemýšleli a mrně jsme si zamluvili a tentokrát jsme měli více štěstí, narodilo se 7 štěňatek. Tou dobou jsme již pro naši bílou kuličku měli vybrané jméno, bylo jasné, že to bude Bára.

Osm týdnů od narození se nám zdálo téměř nekonečných, a když jsme si jednoho červencového dne Báru domů přivezli, věděli jsme, že jsme vybrali dobře. Bára okouzlila celou rodinu, bez rozdílu, a nakonec jsme čuvačí nemoci propadli úplně, bez možnosti vyléčení.

Začali jsme s Bárou chodit na cvičák, kde se na nás zprvu dívali nedůvěřivě, ale i zde si Bára lidi získala a ukazuje, že je platným členem smečky nejen při hrách. Výcvik ji baví, a i když jsem dlouho tvrdila, že pro nás zkoušky nejsou, že nám stačí, když Bára bude poslouchat a přiběhne, když ji člověk zavolá, složili jsme v dubnu 2007 naše první zkoušky ZZO a připravujeme se další a těžší zkoušky podle různých zkušebních řádů.

Rozhodli jsme se založit chovatelskou stanici a přemýšleli jsme, jak ji nazvat, jaké "příjmení" budou štěňátka, která se u nás narodí, mít. Nakonec jsme se rozhodli pro název " od Čertova kopýtka". Je to název místa, kam rádi chodíme na procházku, je zde krásný výhled na Telč a Báře se zde moc líbí, jak by né, je to totiž také takový malý čertík, nebo spíš čertice.

A jak už tak u čuvačů bývá, jedné čertici bylo smutno. Zamluvili jsme si štěňátko, ale než přišlo na svět, přišela k nám malá dračice Darin a už od nás nechtěla odejít. Holky se mají hrozně rády, když jedna musí jít třeba jen na očkování, druhá je je moc smutná, ale když přijedeme domů, jásá, běhá kolem a ptá se: Hurá! Kde je, honem, pusťte ji!

Naše smečka se rozrostla o dva psí dorostence, Briana a Bubáka. Mají neuvěřitelně vyrovnanou a mazlivou povahu. Jsou to zatím ještě trošku velká štěňátka, ale již nyní nám dělají obrovskou radost. Jsou to praví čertíci.

 Z adresy::